Tüm Detaylarıyla Türkiye’deki Sanat Yarışmaları

Genç sanatçıların geniş sanat çevreleri tarafından tanınmalarında önemli bir rolü olan sanat yarışmaları ve sergilerin, sanat üretiminin devamlılığı konusunda da ciddi bir teşvik sunduğu yadsınamaz.

Sanatçılar için önemli bir rehber niteliğinde olan, Türkiye’nin önde gelen sanat yarışmaları içeriğimizi pandemi nedeniyle ertelenenler, değişenler ve eklenenlerle güncelleyerek sizler için hazırladık.

(2021 başvuru ve sergi süreçleri bitmiş olan yarışmalar 2022 programları açıklandığında güncellenecektir.)

Mamut Art Project 2021

Güncel sanatta yılın umut vadeden sanatçıları için benzersiz bir keşif alanı olmayı başaran Mamut Art Project, sanat kariyerinin başında olan bağımsız yeteneklerin çalışmalarını koleksiyonerler, küratörler, galeriler, kültür-sanat kurumları ve sanatseverlerle buluşturuyor.

Koray Bıyıklı – Everlast / Mamut Art Project 2021

Ödüller
– Özel sunum alanı: Sanatçıya özel sunum alanı ve sergilenecek eser sayısına göre ışıklandırma verilecek– Sergi kataloğunda yer alma hakkı
– Profesyonel Eser Asımı
– Katalog: Sergi kataloğunda her sanatçıya özgeçmiş ve eser fotoğrafı olmak üzere 2 sayfa ayrılacak
– Özel davetiye kontenjanı: Her sanatçıya belli bir sayıda sergi bileti ve özel gece davetiyeleri verilecek.

Başvuru Koşulları
– Sanatçılar, Mamut Art Project sergisinde, başvuru sürecinde sunacağı eserlerin birebir aynısını sergilemek zorundadır (seriye uygunluğa göre sonradan eklemeler yapılabilir).
– Sergiye sadece orijinal sanat eserleri kabul edilecektir.
– Sanatçıların stand paylaşması kolektif çalışma olmadığı sürece mümkün değildir.
– Sanatçılar eserlerini sergi tarihinden 2 gün önce sunum alanına kendi imkanları ile getirmelidir.
– Sanatçılar satışı yapılmamış eserlerini sergi bitiminde mekandan almak ile yükümlüdür.
– Başvuru formlarında özgeçmiş ve eser bilgileri kısmını özenle doldurulması rica edilir.
– Projeye kabul edilecek başvurularda hiç bir yaş ya da eğitim sınırlaması yoktur.
– Fiyatlandırma, Mamut Art Project satış direktörü ile birlikte yapılacaktır.

Jüri
-Can Altay, Necmi Sönmez, Hale Tenger, Melis Terzioğlu, Azra Tüzünoğlu

Başvuru Tarihleri
22 Mart – 20 Mayıs 2021

Sergi Tarihleri
– 19 Ekim – 31 Ekim 2021, Yapı Kredi bomontiada

Elgiz Müzesi Teras Heykel Sergileri

Teras Sergileri, bu yıl 20. kuruluş yılını kutlayan Elgiz Müzesi tarafından, genç heykel sanatçılarını desteklemek ve heykel sanatına yeni bir sergileme alanı kazandırmak amacıyla, 2012 yılında başlatılmıştır. Uluslararası katılıma açık olarak başlatılan sergi, sonraki yıllarda yaş ve disiplin sınırı olmaksızın, sanatçılara açık çağrı ile ulaşarak müzenin 1500 metrekarelik açık hava sergi alanında, tüm ifade yöntemlerini içine alan 12 sergi ile günümüze kadar kesintisiz süregelmiştir. “Gelecek Zaman” başlığı altında açılacak olan sergide, dünü değil yarını düşünmek üzere yüzümüzü ufka dönüyor ve uzaklara bakmak istiyoruz.

13. Elgiz Müzesi Teras Sergisi: Gelecek Zaman

Jüri Üyeleri
– Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel ve Can Elgiz

Ödüller
– Seçilen sanatçıların heykelleri açık hava teras sergisinde sergilenmeye hak kazanacaktır.

Başvuru Koşulları
– Sergi tüm sanatçılarına açıktır.
– Sanatçılar sergiye birden fazla proje ile başvurabilirler.
– Sergiye son iki yılda üretilmiş yapıtlar kabul edilecektir
– Yapıtlar açık hava koşullarına uygun boyut ve dayanıklılıkta olmalıdır.

Başvuru hakkında ayrıntılı bilgiye elgizmuseum.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi
– 30 Mart 2021 Salı günü saat 17.00

Sergi Tarihleri
– 12 Temmuz – 23 Ekim 2021

Milliyet Sanat “Heykelde Yeni Keşifler” Yarışması  

Türkiye’nin en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın düzenlediği ‘II. Heykelde Yeni Keşifler’ yarışmasının sponsorluğunu bu yıl Mesa Holding üstleniyor. Yarışma, henüz keşfedilmemiş yetenekleri desteklemeyi, özellikle galerilerde temsiliyeti olmayan sanatçılara yeni kapılar açmayı ve Türkiye’de heykel sanatının gelişmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Jüri Üyeleri
– 2021 Jürisi: Artsümer Galeri Kurucusu Aslı Sümer, Küratör & Sanat Yazarı Derya Yücel, Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı & Koleksiyoner Ebru Özdemir, Heykeltraş Fabio Lattanzi Antinori, Milliyet Sanat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Filiz Aygündüz, Küratör & Sanat Danışmanı Melike Bayık, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & Koleksiyoner Meltem Demirören Oktay, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölüm Başkanı Prof. Neslihan Pala, Merkur Galeri Kurucusu & Sanat Danışmanı Sabiha Kurtulmuş, Mesa Mesken Sanayi A.Ş. Tasarım Müdürü Sinem Konu Keskinok ve Sanatçı Seçkin Pirim

Ödüller
– Yarışma birincisine 1 ay yurt dışı sanat eğitimi ve 3 kişiye 10.000 TL üretim desteği
– Yarışma sonunda dereceye giren eserler, belirlenen takvimle Kemer Country Club’da, ardından Cemil Molla Köşkü bahçesinde küratöryel bir düzenlemeyle “Heykelde Yeni Keşifler” sergisi kapsamında kamuoyuna sunulacaktır.

Başvuru Koşulları
– Sanatçılar yarışmada dereceye giren eserlerden oluşan “Heykelde Yeni Keşifler” sergisinde, başvuru sürecinde sunacağı eserlerin birebir aynısını sergilemek zorundadır. (Sergiye uygunluğuna göre sonradan eklemeler yapılabilir.)
– Sergiye yeni üretilmiş ve daha önce sergilenmemiş orijinal sanat eserleri ile proje başvuruları kabul edilecektir.
– Başvuru formlarında özgeçmiş ve eser bilgileri kısmının özenle doldurulması rica edilir.
– Projeye kabul edilecek başvurularda yaş ve eğitim sınırı yoktur. Katılacak sanatçıların herhangi bir galeri ile sözleşmeli çalışmıyor olması gerekmektedir. Fiyatlandırma proje danışmanları ile birlikte yapılacaktır.
– Eserlerin gidiş/dönüş nakliyesi Kemer Country tarafından karşılanacaktır. Seçilen sanatçılara iletişim bilgilerinden ulaşılacağından, kendilerine ulaşabilecek güncel e-mail adresi ve telefon numarası gerekmektedir.
– Görseller anlaşılır ve iyi kalitede olmalıdır. (Proje sunumları şartnameye uygun olmalıdır)
– Görsellerin, net, yüksek çözünürlüklü ve iyi bir ışık altında çekilmiş olmaları, heykelin 180 derece ön/arka video görüntüsü gerekmektedir.
– Önerilen eserler dış mekan şartlarına dayanıklı olmalıdır. İç mekan önerileri bu projede değerlendirilmeyecektir.
– Her sanatçı 5 farklı eserle katılabilir. Her bir eser için ayrı başvuru yapılır, seri başvuru alınmaz, her başvuruya ayrı isim verilir.

Bașvurular hakkında ayrıntılı bilgiye heykel.milliyetsanat.com adresinden ulașabilirsiniz.

Başvuru Tarihleri
– 30 Nisan – 30 Haziran 2021

Sergi ve Müzayede Tarihleri
– Eylül-Ekim-Kasım 2021

BASE 2021

BASE Türkiye’nin ortak Güzel Sanatlar Fakülteleri yeni mezunlar sergisi. Türkiye genelinde tüm Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin resim, heykel, fotoğraf ve video, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik, tekstil bölümlerinden yeni mezun öğrencilerin çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getiriyor.

Şevval Konyalı / Base 2020

Yeni mezun sanatçı adaylarını kamu, sanat sektörü, yaratıcı endüstriler ve medya ile buluşturmayı hedefleyen BASE, mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde onlara destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlıyor. Türkiye’nin gelecek sanatçı nesline ışık tutacak olan Base, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverlerin ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonu taşıyor.

Başvuru Koşulları
-Mezuniyet tarihi 1 Ocak 2021-31 Aralık 2021 tarihleri arasında olmalıdır. Özel ve zorunlu sebeplerle mezuniyeti Ocak 2022 yılında gerçekleşenlerin basvurusu da değerlendirmeye alınabilecektir.
-Tekstil bölümünde hazır giyim/moda tasarım kategorisinde başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Tekstil malzemelerini yapıtlarında sanatsal ifade aracı olarak kullanan, tekstil bölümünün bu çerçevedeki alt dallarından baskı tasarımı, yüzey tasarımı gibi alanlarda çalışmalar sunan adayların başvuruları kabul edilecektir.
-Başvurunun kesin kabulü ve sergilenme hakkı için adayların mezuniyet durumları fakülte/bölüm başkanları ile teyit edilecektir.
-Adaylar, BASE’e 1 ila 3 adet çalışma ile başvuru yapabilirler. Her bir çalışma için ayrı başvuru formu doldurulmalıdır. Çok parçadan oluşan seri çalışmalar tek bir başvuru şeklinde yapılmalıdır.

Son Başvuru Tarihi
– 20 Haziran 2021

Sergi Tarihi
– 29 Eylül – 3 Ekim 2021

Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü

Akbank 38. Günümüz Sanatçıları Yarışması Ödülü, çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri desteklemek ve 40 yaş altındaki sanatçılara destek olmak amacıyla Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ve Akbank Sanat işbirliğiyle her sene düzenleniyor.

Jüri Üyeleri
– Ayşe Erkmen (Sanatçı), Dejan Kaludjerovic (Sanatçı, Verein K Viyana kurucusu), T. Melih Görgün (Sanatçı, küratör, Sinopale kurucusu)
Ödüller
– Birinci eser: Akbank Sanat Ödülü ve 15.000 TL
– İkinci eser: 10.000 TL
– Üçüncü eser: 5.000 TL
– Resim ve Heykel Müzeleri Derneği 40. Yıl Özel Ödülü

Başvuru Koşulları
– TC vatandaşı olmak
– 40 yaş altında olmak
– Resim, fotoğraf, video, heykel, seramik, cam, baskı, grafik tasarım, yerleştirme, yeni medya ve karışık teknik gibi çağdaş sanat alanlarında çalışmak.
– Türkiye’deki üniversitelerin resim, heykel, fotoğraf, video, baskı, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, animasyon, cam ve seramik bölümlerinin lisans veya yüksek lisans öğrencisi olmak.
– Yarışma Teması, ‘Günlük Yaşama Dair’. Detaylı bilgi için akbanksanat.com adresinden yarışma şartnamesini inceleyebilirsiniz.
– Sanatçılar, yarışmaya bireysel olarak katılabilecekleri gibi grup olarak da katılabileceklerdir.
– Sanatçılar, yarışmaya daha önce sergilenmemiş birden fazla (max. 3) eserle katılabilirler. Her bir çalışma için ayrı başvuru formu doldurulmalıdır.

Başvuru hakkında ayrıntılı bilgiye akbanksanat.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sergi Tarihleri
– 21 Eylül – 20 Kasım 2021

Mixer Sessions V

Kurulduğu günden bu yana genç sanatçılara çalışmalarını gösterebilecekleri bir alan açmayı ve sanatı herkese ulaştırmayı kendisine hedef olarak seçen Mixer, sanat eğitimi veren fakültelerin son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yaptığı açık çağrı ile Mixer Sessions sergi serisinin beşincisini gerçekleştiriyor.

Jüri Üyeleri
– Seçki, Mixer tarafından yapılmaktadır.

Ödüller
– Seçilen işlerden oluşan “Mixer Sessions V” karma sergisi

Başvuru Koşulları
– Başvuru, güzel sanatlar fakülteleri ve ilgili bölümlerin son sınıf, yüksek lisans ya da doktora öğrencilerine açıktır.
– Sanatçıların sergiye kendilerine ait, orijinal sanat eserleri ile katılması gerekmektedir.
– Eserlerin orijinalliğinden sanatçılar sorumludur.
– Eserler hiçbir disipline bağlı olmak zorunda değildir.

Başvuru Tarihleri
– 4 Aralık 2020 – 30 Ocak 2021

Sergi Tarihleri
– 15 Haziran – 4 Ağustos 2021

Rota Sanat Yarışması

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin ev sahipliği yaptığı ve Plato Sanat’ın organize ettiği ROTA Sanat Yarışması genç nesillerde sanat ve kariyer kavramını pekiştirmek, sanatçı adaylarına profesyonel ilişkiler ve sergi deneyimi kazandırmak amacıyla düzenleniyor.

Jüri Üyeleri
– 2019 jürisi: Prof. Dr. Marcus Graf, Prof. Dr. Ferhat Özgür, Ayşegül Çinici Yazıcı, Saruhan Doğan, Yasemin Bay

Ödüller
– Her kategoride (lise, lisans ve lisansüstü olmak üzere) 3’er Başarı Ödülü
– Plato Sanat Galerisi’ndeki sergide sergilenme hakkı
– Alanında uzman eğitmenler ve profesyoneller tarafından 2 günlük Sanat ve Kariyer Eğitimi

Başvuru Koşulları
– Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerini ve Yükseköğretim Kurumuna bağlı Güzel Sanatlar Fakültesi ve sanat programlarında yüksek lisans, sanatta yeterlilik ve doktora düzeyinde eğitim görmek
– Özgün ve daha önce sergilenmemiş eserlerle başvurmak
Başvuru hakkında ayrıntılı bilgiye rotasanatyarismasi.org adresi ve eceozanozeray@ayvansaray.edu.tr ye mail atarak ulaşabilirsiniz.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin ev sahipliği yaptığı ve Plato Sanat’ın organize ettiği ROTA Sanat Yarışması 2022 yılına ertelenen yarışmalar arasında yer alıyor.

Genç Sanat: 7. Güncel Sanat Proje Yarışması

Yarışma günümüz sanatının başlıca dinamikleri olan fotoğraf, video, yerleştirme, yeni medya, resim, çizim, obje vb. üretimleri, ülkemizdeki güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek, yaratıcı genç sanatçıları keşfetmek, yenilikçi üretimleri arttırmak ve bu eserlerin geniş kitlelerce izlenmesini sağlamak amacıyla düzenlenecek.

Genç Sanat: 7. Güncel Sanat Proje Yarışması

Ülkemizdeki güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek amacıyla 2021 yılı içerisinde düzenlenecek olan “Genç Sanat: 7. Güncel Sanat Proje Yarışması”nın kavramsal çerçevesi; Yunus Emre’nin Vefatının 700. Yıl Dönümü ’nün, UNESCO 2021 Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri Programına alınması vesilesiyle, Yunus Emre’nin “Bir Ben Vardır Bende, Benden İçeri” sözü olarak belirlenmiştir.

Ödüller
– 5 adet 15 bin lira Başarı Ödülü, 5 adet 7 bin 500 lira Mansiyon Ödülü ve 30 adet 1500 lira Sergileme Ödülü verilecek.

Başvuru Koşulları
-Yarışma; seçici kurul üyeleri ile birinci derece yakınları dışında ülkemiz ve YÖK denkliği olan yurtdışındaki üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ile uygulamalı sanat eğitimi veren Eğitim Fakültelerinin lisans ve lisansüstü (yüksek lisans, sanatta yeterlik ve doktora) düzeyde eğitim gören tüm T.C. vatandaşı öğrencilerine ve 2020-2021 öğrenim yılları içerisinde mezun olan tüm T.C. vatandaşı katılımcılara açıktır.
-Lisans eğitimini yukarıda belirtilen fakültelerde tamamlayan ancak lisansüstü eğitimine farklı fakülte/enstitülerde devam eden kişilerin katılımı ancak hâlihazırda öğrenim gördükleri üniversitelerden güncel öğrenci belgesinin yanında lisans diplomalarını beyan etmeleri durumunda kabul edilecektir. Ayrıca yukarda belirtilen fakülteler dışında öğrenim gören ancak güzel sanatlar eğitimi veren farklı fakülte ve enstitülerden ders alan öğrenciler transkriptlerini beyan etmek şartıyla yarışmaya katılabilirler.
-Yarışma; video, fotoğraf, yerleştirme, yeni medya, grafik, resim, seramik, baskı, heykel ve karışık teknik gibi görsel sanatın tüm ifade biçimlerine açıktır.

Başvuru Tarihleri
9 Ağustos – 6 Eylül 2021

 

Nuri İyem Resim Ödülü

2006 yılından beri Evin Sanat Galerisi tarafından verilen Nuri İyem Resim Ödülü, büyük usta Nuri İyem’i anmak ve Türkiyeli genç ressamları desteklemek amacını taşıyor. Nuri İyem Resim Ödülü 2021, Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl iki aşamalı başvuru formatında katılımcılara açılacaktır.

Ödüle başvurmak isteyenlerin, ilk olarak 3 – 12 Mayıs 2021 tarihlerinde, başvuru formunu çevrimiçi olarak eksiksiz doldurmaları gerekecektir. Ardından açıklanacak listede yer alan katılımcılardan; eserlerini 1 – 3 Haziran 2021 tarihleri arasında, Evin Sanat Galerisi adresine teslim etmeleri istenecektir.

Jüri Üyeleri
– Fırat Arapoğlu, Gamze Büyükkuşoğlu, Cansen Ercan, Memet Güreli, Ümit İyem, Prof. Dr. Erhan Karaesmen, Temür Köran, Prof. Dr. Burcu Pelvanoğlu ve Feyyaz Yaman

Ödüller
– Ödülü kazanan sanatçıya 15.000 Türk Lirası, “Ödül Belgesi” ve Nuri İyem Resim Ödülü’nü simgeleyen ve Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz heykel
– Ödül kapsamında, 2019 yılından itibaren Evin Sanat Galerisi’nin kurucusu Evin İyem’in anısına Evin İyem Jüri Özel Ödülü verilmektedir. Bu ödül Nuri İyem Resim Ödülü’nü alan eser veya eserler dışında, jürinin belirleyeceği başka bir esere verilmektedir. Evin İyem Jüri Özel Ödülü’nü alan sanatçıya 7.500 Türk Lirası’nın yanı sıra Ödül Belgesi ile birlikte Evin İyem Jüri Özel Ödülü’nü simgeleyen ve Nasip İyem yapıtının, ödüle özel hazırlanmış bir röprodüksiyonu verilecektir.

Başvuru Koşulları
– Başvurular www.evin-art.com üzerindeki form aracılığı ile yapılacaktır. Başvuru formu ile beraber yüklemek üzere ödüle başvurduğunuz resimlerin görselleri ve bu resimler dışında 10 adet eserin görselinin hazırlanması gerekmektedir.

Detaylı bilgiye www.evin-art.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Çevrimiçi Ön Başvuru Günleri 
– 3-12 Mayıs 2021

Sergi Tarihleri
– 24 Haziran – 10 Temmuz 2021

Alfa 2021

Müze Evliyagil bünyesinde kısa süreli sergi ve projelerin de gerçekleştirildiği ArtOda, üç sene önce ilki yapılan Alfa serisine bu yıl da yine “Alfa 2021” olarak Ankara’da genç sanatçılara itici bir güç olabilmek adına, daha önce kişisel sergi açmamış bir genç sanatçının ilk sergisini gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Alfa 2021

Başvuru Koşulları
-Başvurular her tür malzeme ve tekniğe açıktır.
-Katılımcıların yalnızca Ankara’da bulunan üniversitelerin resim, heykel, seramik, fotoğraf, video, grafik tasarım bölümlerinin lisans, yüksek lisans veya doktora programlarına devam eden veya bu programların birinde öğrenimlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.
-Katılımcıların 1 Ocak 2021 tarihinde 35 yaşından gün almamış ve daha önce kişisel sergi açmamış olmaları gerekmektedir.
-Finalist olan katılımcı, Alfa 2021 sergisinde, başvuru sürecinde sunacağı eserlerin birebir aynısını sergilemek zorundadır. (Seriye uygunluğa göre sonradan eklemeler yapılabilir.)

Jüri
-Necmi Sönmez, Azra Tüzünoğlu, Esra Aliçavuşoğlu, Burçak Bingöl, Ömer Özyürek

Son Başvuru Tarihi
23 Mayıs 2021

İstanbul Rotary Sanat Fonu

İstanbul Rotary Kulübü Derneği (“İstanbul Rotary Kulübü”), sanatçılara destek olmak ve ülkemizin sanat alanındaki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla: “İstanbul Rotary Sanat Ödülü Yarışması ve Sergisi” programını güncelleyerek, “İstanbul Rotary Sanat Fonu” programını oluşturmuştur.

İstanbul Rotary Kulübü yönetiminin onayıyla oluşturulan bu programa sanatçılar tamamlanmış işleri ile değil, fon desteği ile gerçekleştirmeyi öngördükleri projeleriyle başvuracaklardır. Fon desteği almaya hak kazanan sanatçıların, projeleri sonucunda ürettiği yapıtlar ilgili medyada, dijital platformlarda kamuyla ve sanat çevreleriyle buluşturulacak ve günün koşullarına bağlı olarak, İstanbul Rotary Kulübü tarafından belirlenecek uygun mekânlarda / platformlarda sergilenebilecektir.

İstanbul Rotary 2019 Sanat Yarışması Sergisi’nden

Başvuru Koşulları
-Adaylar, yarışmaya resim, heykel, fotoğraf, seramik, video-art, performans, dijital sanat, işitsel sanat gibi çağdaş sanatın birçok alanında üretilen tek bir yapıtla katılabilirler. Yapıtlar daha önce sosyal medya ve youtube vb dahil sergilenmemiş ve hiçbir yarışmaya katılmamış olmalıdır.
-Adayların TC ya da KKTC vatandaşı ve Türkiye’de ya da KKTC’de mukim olmaları gerekmektedir.
-Fon desteğine başvuru için alt yaş sınırı 25 (1 Ocak 1996’dan önce doğmuş olanlar), üst yaş sınırı ise 40’tır (1 Ocak 1981’den sonra doğmuş olanlar).
-Adaylar yarışmaya tek başlarına veya ekip olarak katılabilirler.
-Adaylardan yarışmaya katılan yapıtlarının yanısıra, önceki eserlerine ilişkin bir portfolyo istenmektedir. Bu portfolyoda resim, heykel, fotoğraf ve seramik alanlarında katılanların en az 10 adet; video-art, performans, dijital sanat, işitsel sanat gibi çağdaş sanatın diğer alanlarında katılanların ise en az 3 adet önceki eserlerine ait yeterli bilgi ve belge bulunması gerekmektedir.
-İstanbul Rotary Kulübü Derneği üyelerinin birinci dereceden akrabaları ve yakınları bu yarışmaya katılamaz.
-Başvurular istrotarysanat.com adresinden yapılacaktır. Bu adresteki başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve açıklanan dijital belgelerin yüklenmesi gerekmektedir.

Başvurular ile ilgili daha detaylı bilgi ve dijital belgelerle ilgili detaylar için istrotarysanat.com/basvuru adresini ziyaret edebilirsiniz.

Jüri
– Ayda Elgiz, Aykut Şener, Ayşe Umur, Başak Şenova, Can Elgiz, Işın Önol, Dr. İpek Duben, Dr. Murad Ardaç, Nural Denker ve M. Özalp Birol

Son Başvuru Tarihi
30 Mayıs 2021

 

Kapak Görseli: Erdal Bilici – Picnic At Flatlands / Mamut Art Project 2021

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.