Tek bir sonuç gösteriliyor

Tuğçe Çubukçuoğlu

Tuğçe Çubukçuoğlu 1983 yılında Ankara’da doğdu. 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi heykel bölümünden mezun oldu. Üç boyutlu nesneleri taş, vinil, polyester, kil, metal gibi malzemeler kullanarak biçimlendirdi. Çalışmalarında kavram ve estetik arasındaki denge kolaylıkla algılanabilir. İşlerinin çoğu hayatın teorik sorularının cevabı üzerine kuruludur. Çıkış noktası, gerçeğin abartılmış sentetik kopyalarını yaratmak ve onları görsel hegemonyalar gibi mevcut sosyo-politikalara direnmenin yollarını analiz ettiği bir kültür bağlamına taşımaktır. Çubukçuoğlu, nesneleri özgün bağlamlarından çıkararak onları başka bir karaktere dönüştürmek için biçimleriyle oynar. Sanatçı pekçok sergi, bienal ve festivale katılmış, önceki işlerinden oluşan bir edisyon hazırlamış ve video, fotoğraf gibi çeşitli medyalarla çalışmıştır. Fransa’daki sanat okulu ENSA Bourges, kavramsal sanatı sorgulamasına ilham vermiş ve onu dil, metin çözümlemesi ve metne dayalı parçalar üretmeye yönlendirmiştir.


Satılan eserler

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.