Gösterilen sonuç sayısı: 12

Özlem Paker (OZ)

1968’de İstanbul’da doğan Özlem Paker, lisansını Mimar Sinan Üniversitesi Seramik bölümünde tamamladıktan sonra, New York’a yerleşti. Lisansüstü (MFA) diplomasını New York’taki Parsons School of Design’da, Multimedya bölümünden aldı. Aynı zamanda Parsons’da Ürün Tasarımı ve İletişim Tasarımı bölümlerinde öğretim üyeliği yaptı. 2002’den bu yana İstanbul’da yaşayan ve 2016’da Los Angeles’a yerleşen Paker, fotoğraf, video, karışık malzeme ve multimedya alanlarını harmanlıyor. Sanatçının uluslararası deneyimlerinin yapısal, psikolojik ve sosyo-politik etkilerinin betimlendiği eserlerinde 2 boyut, 3 boyut ve sanal boyut olan yeni medya arasında geçişler görülmektedir.

Sanatçının ilham aldığı ve irdelediği başlıca kavramlar kadınlık ve insanlık durumu, bağlantılılık, evrensel etkileşim, görecelik ve varoluşun kesintisiz ritmidir. Eser yaratma sürecinin, ‘başlı başına spiritüel bir serüven ve kendini her seferde yeniden bulma eylemi’ olduğunu dile getiren Paker, eserleriyle önce seyirciyi şaşırtmak, sonra da kendi meditasyon alanına davet ederek diyaloğu tetiklemek ister.

American Craft Museum, İstanbul Resim Heykel Müzesi, Art Istanbul ve Contemporary Istanbul’un yanı sıra uluslararası birçok galeride ve etkinliklerde yer alan sanatçının eserleri, çeşitli ülkelerde birçok özel koleksiyonda yer almaktadır.

2019 All in one 01, Art50.net ile, Galeri Bu Pavillion – İstanbul
2018 Solo OZ, kişisel sergi, Manhattan Beach Chamber of Commerce
2018 Metlox Art Fair, Manhattan Beach
2018 Manhattan Beach Hometown Fair
2017 Abstracted Badass, ShockBoxx Gallery, Hermosa Beach
2017 Hermosa Beach Art Fest
2017 Manhattan Beach Hometown Fair
2015 Perpetual Voyage, kişisel sergi, Turker Art Gallery – İstanbul
2014 Yakın Bakış, Art50.net ile, Casa dell’Arte Hotel – Bodrum
2014 Reflex, Galeri Mcrd – İstanbul
2013 Ritim, kişisel sergi, Point Hotel Barbaros – İstanbul
2013 Contemporary İstanbul, Galeri LinArt ile
2011 In the State of Ecstasy, kişisel sergi, Galeri LinArt – İstanbul

Satışta olan eserler
Satılan eserler

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.