Gösterilen sonuç sayısı: 29

Mihriban Mirap

1981 yılında İstanbul’da doğan Mihriban Mirap, 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Plastik Sanatlar Bölümü’nden mezun oldu. 2020 yılında aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini tamamladı. Prof. Özdemir Altan, Prof. Zahit Büyükişleyen ve Prof. Turan Aksoy ve Prof. Gülveli Kaya atölyelerinde eğitim aldı. Yurtiçinde ve yurtdışında bir çok karma sergiye katılan Mirap, İstanbul’da bulunan atölyesinde resim çalışmalarına devam ediyor ve aynı zamanda Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu ve çeşitli kurumlarda sanat eğitmenliği yapıyor.

Mihriban Mirap, tüketim kültürüne odaklandığı resimlerinde kent insanını, kentin yarattığı kaosu ve kentlerle birlikte gelen ‘hızlı ve modern yaşam’ algısını betimliyor. Çalışmalarının ana eksenini oluşturan metropol yaşamı, sürekli bir değişimin ve aynı zamanda bu yaşamın getirdiği sürekliliğin gerilimleri üzerine kurgulanıyor. Mirap’ın özellikle son dönem çalışmalarında yaşlı kadın portrelerine ve yaşlıların zamanla kullanmak durumunda kaldığı, yaşamlarını kolaylaştıran nesnelere yer veriyor. Resimlerini eski ve kullanılmış çerçeveler içerisine yerleştirerek bugün kitle kültürünün insanlara sunmuş olduğu ‘sonsuz güzellik’ anlayışını sorgulayarak yaşlılığın dışarıdan bir müdahale olmaksızın güzel olabileceğini savunuyor.

2020 Sanatçıdan Sanatçıya, Büyükdere35 Sanat Galerisi
2019 Devridaim, Küratör: Seda Yavuz, Caddebostan Kültür Merkezi
2019 All in One’1, Galeri Bu – İstanbul
2019 Bağımsızlığa İlk Adım, Yeditepe Üniversitesi – İstanbul
2019 ArtAnkara Çağdaş Sanat Fuarı, Platform A Sanat Galerisi
2019 İstisnalar Kaideyi Bozsun, Kargart – İstanbul
2018 Yeni Aralık, Galeri Soyut – Ankara
2018 artshop, Anna Laudel Contemporary Art Gallery – İstanbul
2018 Medgidiya 15. Lucian Grigorescu Uluslararası Sanat Çalıştayı Sergisi – Romanya
2017 Zamansız Fenomen, kişisel sergi, Artgalerim Bebek
2017 Zamansız Fenomen, kişisel sergi, Platform Armoni A Sanat Galerisi – Ankara
2017 Sanatçı Günlükleri, 7. Trienal kapsamında Kadıköy Gençlik ve Sanat Merkezi

Satılan eserler

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.