Tek bir sonuç gösteriliyor

Mert Avadya

2018 yılında New York SVA (School of Visual Arts) Design bölümünden mezun olan Mert Avadya, aynı zamanda grafik tasarım ve sahne/dekor/heykel tasarımı üzerine yoğunlaştı. 5 yıldır Bassigue adlı hazır giyim markasının tasarımlarını yapıyor. Lisans eğitiminin ardından Art Director/Designer kariyerine TBWA Chiat Day New York reklam ajansınında başladı ve TBWA Istanbul’da Art Director olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu süreçte Hilton, Adidas, TD Bank, McDonald’s, Coca-Cola, BMW ve IKEA gibi markalarla calışan Mert, yer aldığı ekiplerle beraber Cannes Lions ve The Art Directors Club gibi ödüllere layık görüldü.

Sanatçının Path serisi, paralel iki çizginin oluşturduğu bir desenden meydana geliyor. Çizimlerdeki paralel çizgilerin oluşturduğu karmaşık yollar, insanların hayat yolculuklarını simgeliyor. Serinin içerisindeki eserlere uzaktan bakıldığında, parçalar arasında göze çarpan bir farklılık görülmezken, çizimler yakından incelendiğinde dikkat çeken farklılıklar, alınan her yeni kararın oluşturabileceği alternatif yaşamları temsil etmektedir.

2021 Joker 19 – İstanbul
2020 Faar Art and Design Gallery – İstanbul
2019 PG Pop Up – İstanbul
2019 Chairosel, Times Square, Design Pavilion – NYC
2019 Benlik Süreci, Setup İstanbul
2018 Studio Apartment, Gallery Madison Park – NYC
2018 Obsessorize, Madison Avenue – NYC
2018 Chairs That Inspire, SVA Gramercy Gallery – NYC
2018 Summer Group Show, George Billis Gallery – NYC


Satışta olan eserler
 10.000,00 +KDV
Sanatçı
Mert Avadya

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.