Gösterilen sonuç sayısı: 23

Karbon

Deniz Yılmazlar | Karbon, 1979 yılında doğdu. 2008’de Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Fotoğraf ve Video Lisans ve 2012’de İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Yüksek Lisans programlarından mezun oldu. Sanatçı, İstanbul’da yaşıyor ve çalışmalarını burada surduruyor. Sanatçı, eski fotograflar yoluyla görünen ve çarpıtılmış gerçeklik, kuralların esnetilebilir sınırları, önceden belirlenmişlikler, aile, birey olma, hafıza, unutmak ve hatırlamak gibi konuların soru alanlarıyla ve görsel estetiğiyle uğraşıyor.

“Hatırlamak istediğim için fotoğraf çekiyorum. Unutmanın zihinde nasıl gerçekleştiğini ve bunun nasıl görünebileceğini merak ediyorum. Önceden önemsenen birinin yüzünü, bir yerin hissettirdiklerini, bir kokuyu yani kısacası bir anıyı veya anıları nasıl unuttuğumuzu, önce hangi parçaların nasıl silindiğini bilmek istiyorum. Unutulmuş olanın ya da travmanın bastırılmış yanlarını fotoğraflar yoluyla yüzeye çıkarmayı ve bunun olası sonuçlarının neler olabileceğini deneyimleyebilmeyi umuyorum. Kendi tarihimin bugüne etki eden detaylarını gizlemek, değiştirmek, yok saymak, ya da var etmek, bazen abartmak, geçiştirmek ya da katlanılmaz olanı yaşanabilir hale getirmek vb uğraşların sonucunda zihinde geçmiş anılarla ilişkili olarak beliren görüntülerin ve yeni fikirlerin görselleştirilmesinin mümkün olup olmadığını tartışıyorum. Eski ve buluntu fotoğraflardaki hikayelerle bugünde iz bırakan meseleleri birleştirip kendi kişisel tarihimi yeniden yorumlamanın mümkün olup olmadığına bakıp, yeni bir geçmiş yaratma deneyiminin sınırlarını sorgulamayı istiyorum. Bütün bu merak etmelerin ve araştırmaların olası sonuçlarını da insanlarla paylaşmayı önemsiyorum.”

2023 Bir Başka Hikaye, Küratör: Ayşe Jaber, Loft Art Project
2022 Appropriation – Kendileme, Küratör: İsmet Doğan, Labirent Sanat Galerisi
2021 Art50 Hotlist, Art50.net ile, ArtZ Gallery Alaçatı
2019 Ayn-ı Galip, Pasajist Karaköy
2019 All in one 01, Art50.net ile, Galeri Bu Pavillion – İstanbul
2018 Tasarım Tomtom Sokakta, Art50.net ile – İstanbul
2017 Yansımalar, Art50.net ile, İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi
2016 Profiler, Art50.net ile, Galeri Bu Galata – İstanbul
2016 Issue No:4 – Self Portrait Selection, Interfacegallery – 44A Sanat Galerisi – İstanbul
2016 Alçak Basınç, Kare Sanat Galerisi – İstanbul
2016 Uludağ Üniversitesi Fotoğraf Günleri – Bursa
2015 Catharsis, Galeri İlayda – İstanbul
2015 Beni Asla Bırakma, The Art Department – Sanatçı Rezidansı Sergisi, Casa dell’Arte – Bodrum
2015 Mamut Art Project – İstanbul
2012 İstanbul Tasarım Bienali, Olaydan Önce Serisi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Enerji Müzesi

Satışta olan eserler
 8.000,00 +KDV
Sanatçı
Karbon
 7.000,00 +KDV
Sanatçı
Karbon
 7.000,00 +KDV
Sanatçı
Karbon
Sanatçı
Karbon
Sanatçı
Karbon
 7.000,00 +KDV
Sanatçı
Karbon
Satılan eserler

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.