Gösterilen sonuç sayısı: 35

Hadra Tanrıverdi Birecik

1976 yılında Midyat’ta doğan sanatçı 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü, Veysel Günay atölyesinden mezun oldu. 2003 yılında Çukurova Üniversitesi Tekstil Bölümü’nde Selçuk Tanyol’dan tasarım dersleri aldı. 2004 yılında Resim/Grafik öğretmenliği yapmaya başladı, yurdun çeşitli yerlerinde öğretmenlik yaptı. Halen İstanbul Refia Övüç Olgunlaşma Enstitüsü’nde Resim/Grafik öğretmeni olarak görevine devam etmektedir. 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Yüksek Lisans Programı’ndan yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur.

“Diziler halinde oluşturduğum çalışmalar, modern hayatın içindeki bölünmüşlüğü, yalnızlığı, tekrarı imler. Bu yolla bazı estetik, duygusal ilişkiler kurduğumu düşünüyorum. Böylece model ile kaçınılmaz bir ilişki oluşuyor. Bu bağlamda çalışmalarımda kullandığım fotoğraf ve yazı gibi imgeleri birbirlerine eklemleyerek, yeniden yapılandırarak çok katmanlı hayatı da irdelemiş oluyorum.

Çalışmalarımda anlatım dilini oluştururken, biçim ve keskin dış çizgiler, karşıtlık yaratan boşlukla hacim kazanmıştır. Figürü kendine egemen olan bir boşluğun içine yerleştirerek, bu boşlukla modelin yalnızlığını ve soyutlanışını göstermek isterim. Grafiksel yazılar ve ifade, yeni anlamlar yaratır. Kullanılan teknik, sanat yapıtının özel atmosferini bozmadan bir yol izler.’’

2021 All In One’02, Art50.net ile, Galeri Bu Pavillion – İstanbul
2020 Step Istanbul, Art50net ile, Taksim 360
2019 All in one 01, Art50.net ile, Galeri Bu Pavillion – İstanbul
2017 Cafer Sadık Abalıoğlu Vakfı, karma sergi – Denizli
2017 Genç Sanatçılar ve Down Sendromlu Gençler El Ele, Art50net ile, Hilton Bomonti
2016 Toplu Monologlar, kişisel sergi, Galeri Eksen Balat – İstanbul
2015 6.Uluslararası Ege Art Genç Sanatçı Yarışması – İzmir
2015 Saküder Resim Yarışması – Ankara
2015 Celebrities, Art50.net ile, Avangarde Collection – Bodrum
2015 Kırmızı-Beyaz, Ortaköy Sanat Galerisi – İstanbul
2015 Hey Ben Buradayım II, Pinelo Galeri – İstanbul
2014 Yeditepe’de Zaman IV, Ekavart Galeri – İstanbul
2014 Hey Ben Buradayım, Haliç Tersanesi – İstanbul
2011 Kadın, kişisel sergi, Beyoğlu Öğretmenevi Sanat Galerisi – İstanbul

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.