Gösterilen sonuç sayısı: 22

Fatih Dülger

1988 Ardahan doğumlu Fatih Dülger, 2011 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. 2012’de aynı bölümün yüksek lisans programına devam eden sanatçı 2013-2014 öğretim yılını Complutense de Madrid’de geçirdi. 2017 yılında başladığı sanatta yeterlik programının 2018- 2019 eğitim yılında ise Academy of Fine Arts in Warsaw’da bulundu. Ayrıca 2015 yılından beri MSGSÜ Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak yer alıyor. Sanatçı, aralarında 14. Şefik Bursalı Resim Yarışması ve Nuri İyem Resim Yarışması’nın da olduğu birçok yarışmada çeşitli ödüllere layık görüldü.

Fatih, çalışmalarının kavramsal yönünü şu sözlerle anlatıyor:

”Kompozisyonlarımda yeryüzü doğasına dair imgeler betimleme kaygısından uzak, biçim ve renge bahane olarak ortaya çıkar. Fakat imgenin getirdiği anlamı da taşırlar ve değişen doğa algısının ifadesine dönüşürler. Bu ifade biçiminde boşluk kavramı plastik bir eleman olarak resimlerde görünür hale gelmesinin yanı sıra kavramsal olarak da işlerin altyapısını oluşturur.

Önce büyük bir boşluk kaplamıştır her yeri, ardından fazlalıklarından arınarak özüne ulaşmış olan yerkürede oluşumlar yeniden belirir. Fizik kanunları farklılık gösterirken maddenin yapısını ve niteliğini de etkiler. Gezegen ilişkileri, yeryüzü şekilleri ve doğanın temel elementleri ince farklarıyla varlıklarını sürdürür, kimi bitkiler de kudretleriyle ayaktadır. Yeni ekosistemler, yeni mevsimler gözlenir. İnsan figürünün ise aslı değilse de kalıntıları ve imgesi mevcuttur, tamamen yok olmamıştır ve doğanın akışını bozmayan bir parça olarak yer alır. Genel atmosfere sükûnet hâkim olsa da doğanın iç dinamikleri aralıksız bir hareket halindedir. Resimler bazı kesitlerinde aşina oluğumuz manzaralar sunarak güven duygumuza yaslansa da yabancı unsurlar ve belirsizlik hali gerilimi ayakta tutar.”

2021 Art50 Hotlist, Art50.net ile, ArtZ Gallery Alaçatı
2019 Sessiz ve Derinden, Art50.net ile, Swissôtel The Bosphorus – İstanbul
2018 Zaman Döngüsü, Terakki Sanat – İstanbul
2017 Artist İstanbul Sanat Fuarı, Katastrof – İstanbul
2017 Mekan-Atölye 4, Taktiksel Duruş, Cer Modern – Ankara
2017 Sinerji, Dibeklihan – Bodrum
2016 Bir Arada, Osman Hamdi Bey Salonu, MSGSÜ – İstanbul
2015 Genç Kuşak Sergisi, KAV Genç Sanat Galerisi – Ankara
2015 Kış Ortası, karma sergi, Galatea Art – İstanbul
2014 Artist İstanbul Sanat Fuarı, Viyadük – İstanbul
2014 Rh+Art Magazine Uluslararası Yılın Genç Ressamı Yarışması Sergisi – İstanbul
2013 Karma Yaz Sergisi, Harmony Sanat Galerisi – İstanbul
2013 Fatih Dülger & Albina Onay Resim Sergisi, Evin Sanat Galerisi – İstanbul
2012 Bergamo Sanat Fuarı – İtalya

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.