Gösterilen sonuç sayısı: 2

Didem Ünlü

İstanbul doğumlu Didem Ünlü, Marmara Üniversitesi Resim Bölümü’nde eğitim aldı. 1993-2009 yılları arasında Londra’da yaşadı ve şu anda İstanbul’da çalışmalarını sürdürüyor. Sanatçı birçok grup sergisinde yer aldı, İngiltere, Almanya, İstanbul ve Yunanistan’da kişisel sergiler açtı.

Sanatçının gazete, fatura ve desen gibi farklı malzemeler kullanarak yarattığı özgün eserler, kişisel ve sosyal hafıza ile ilgileniyor. Çalışmaları ile tarihin yorumunu ve tarihin görsel sunumunu yaratmaya çalışan Didem Ünlü’nün eserlerinde fotoğraflar bir başlangıç noktası oluşturuyor. Özel tarihinden ilham alan resimleri Londra ile İstanbul arasında ve ‘şimdi ve geçmiş’ arasında bir köprü oluşturuyor. Kişisel tarihini gözden geçirirken izleyiciler için ise sosyal bellek değeri uyandıran aile portreleri yaratıyor. Çalışmalarında öz referans ve öznel referansların ötesine geçmeyi ve izleyicinin kendi hikayesinin ve tarihinin ortaya çıkması için yer bulmasını hedefliyor.

2020 Odada, Galeri Bu – İstanbul
2016 Artist2016, Umulmadık Topraklar, Genişleyebilir Büyüklük – İstanbul
2015 Artist2015, Kadinlar, Ruyalar, Ejderhalar – İstanbul
2013 Bergsen & Bergsen, kişisel sergi – İstanbul
2012 Mim Art, kişisel sergi – İstanbul
2010 Teşvikiye Sanat GaIerisi, kişisel sergi – İstanbuI
2011 ArtShop Galeri,kişisel sergi – İzmir
2012 Casa Gallery, Selanik – Yunanistan
2011 Ellerine Bak, PG Galeri – İstanbul


Satışta olan eserler
 8.000,00 +KDV
Sanatçı
Didem Ünlü

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.