Gösterilen sonuç sayısı: 6

Canan Çakar

1985’te doğan Canan Çakar Bursa Uludağ Üniversitesi’nde İngilizce öğretmenliği (lisans) ve Eğitim Programları ve Öğretim (yüksek lisans) okudu. Halen Anadolu Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Bölümü’nde doktora eğitimine devam etmektedir. İnsanı sanatının odağına oturtan sanatçı, onun davranışlarını, hedonist ve çaresiz doğasını erkek imgesi ekseninde inceleyerek, toplum ve nesneler ile ilişkileri bağlamında resimlerine yansıtıyor. Korku, umut, şiddet, itaat ve kavga temalarıyla harmanladığı kompozisyonları zamansız ve mekansız arka planlara yerleştiriyor.

Otodidaktik bir sanatçı olan Canan Çakar, yaklaşımını şu şekilde ifade ediyor: ‘’Geçmişle olan bağlantımız, anılarımız ve alışkanlıklarımız her gün gördüğümüz nesnelere, okuduğumuz yazılara, karşılaştığımız olaylara ya da kişilere objektif bakmamızı bir perde gibi engelliyor, çözülmeyi bekleyen bir bulmaca gibi önümüzde duruyor. Güncel olaylarla geçmiştekilerin benzerliklerini yakalamak, bu bulmacayı çözümlemek gibi.’’

Sanatçının ARTLOG’daki söyleşisini bu linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

2019 Mamut Art Project – İstanbul
2013 Orada Bir Yerde, Cihangir Sanat Galerisi – İstanbul
2012 Gel, Tayyare Kültür Merkezi – Bursa
2010 Karma Sergi, Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi – Bursa
2004 Renkler, Karma Sergi, Rektörlük Sanat Galerisi, Uludağ Üniversitesi – Bursa

Satışta olan eserler
 4.500,00 +KDV
Sanatçı
Canan Çakar
 4.000,00 +KDV
Sanatçı
Canan Çakar
 5.500,00 +KDV
Sanatçı
Canan Çakar
 3.500,00 +KDV
Sanatçı
Canan Çakar
 3.200,00 +KDV
Sanatçı
Canan Çakar
Satılan eserler
Satıldı
Sanatçı
Canan Çakar

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.