Gösterilen sonuç sayısı: 2

Bengisu Bayrak

1978 Almanya doğumlu Bengisu Bayrak, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden lisans (2001), İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sinema ve Televizyon Programı’ndan yüksek lisans (2005), Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Bölümü’nde Sanatta Yeterlilik (2008) ve Wales Üniversitesi’nde işletme (MBA) alanında yüksek lisans (2011) derecelerini aldı. Yurtdışında ve yurtiçinde katıldığı karma sergilerin yanı sıra İstanbul’da ve New York’da kişisel sergiler açtı. Aralarında “Akbank Sanat Günümüz Sanatçıları Başarı Ödülü” ve “Moleskine 2.0″ Tasarım Yarışması (Hong Kong) Birincilik Ödülü” bulunduğu çeşitli ödüller kazandı. Aktif olarak çağdaş sanat üretmenin yanı sıra İstanbul Kültür Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde sanat ve tasarım alanında dersler veren sanatçının Prof.Dr. Nazan Alioğlu ile birlikte yazdıkları “Çağdaş Sanatta Anlam Sorunu Üzerine Bir Deneme” adlı bir kitabı bulunuyor. Sanatçı, Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde öğretim üyesi ve dekan olarak görev yapıyor ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde sanat-tasarım alanlarında dersler veriyor.

Bengisu Bayrak eserlerinde görsel ve yazınsal materyaller oluşturarak büyük anlatıların, tarihsel olguların ve sosyal düzenlerin inandırıcılığını ve doğruluğunu sorguluyor. Üretim sürecinde, geçici olan şeyleri, sıradan dökümanları, filmleri, eski/yeni kitapları işlerinin arka planı olarak kullanıyor. Kendi geçmişini de üretimine dahil ederek oluşturduğu eserleri, hayatı süresince biriktirdiği fikirler, bilgiler ve belirli bir mesele üzerine düşünmenin bugüne dair bir etkileşimle bir araya gelerek cisimleşmesiyle oluşuyor.

2021 inBEtween, The Dessous – Viyana
2020 Biz Aslında, Mixer – İstanbul
2020 İçimdeki Tanrıça, Küratör: İpek Yeğinsü, Art50.net ile, Swissôtel The Bosphorus – İstanbul
2020 Biz Aslında, Mixer, İstanbul
2019 Kâğıt Kesiği, kişisel sergi, Büyükdere35 – İstanbul
2019 Karmaşık Sorular, Büyüleyici Yanıtlar, Küratör: Beral Madra, Evliyagil Dolapdere
2018 Printed 18, Mixer – İstanbul
2018 Teşbihte Hata Olmaz, Mixer – İstanbul
2018 Yanlış Anlamalar – Hiçbir Yer, kişisel sergi, Adahan Galeri 1 – İstanbul
2018 Dinamo 3, Swissôtel Büyük Efes İzmir
2017 Hide and Seek, kişisel sergi, The Highline Loft – New York
2016 Aletheia – Açığa Çıkan, kişisel sergi, Space Debris – İstanbul


Satışta olan eserler
 3.750,00 +KDV
Sanatçı
Bengisu Bayrak
 9.000,00 +KDV
Sanatçı
Bengisu Bayrak

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.