Gösterilen sonuç sayısı: 15

Batıkan B. Bostancı

1991 yılında Uşak’ta doğan Batıkan B. Bostancı, 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Heykel Bölümü’nde Lisans eğitimini tamamladı. 2015 yılında Bahadır Baruter’in heykel atölyesinde asistanlık yapan Batıkan, 2016 yılından bu yana İrfan Önürmen atölyesinde asistanlık yapıyor ve sanat çalışmalarına da İstanbul’daki atölyesinde devam ediyor.

‘’Boş tuvale ilk dokunuşlarımı yapmaya başladığımda resmin son hali kafamda canlanırken yapım aşamasında belli farklılıklar gelişse de sonunda başlangıçta hayalini kurduğum o sondan çok da uzak olmadığımı gözlemliyorum. Yapım aşamasında düşündüğüm fikirler de bir sonraki çalışmamın konusunu oluşturuyor. Son yıllar içerisinde daha çok resme yönelmiş olsam da içimden gelen üç boyutlu çözümleme hissiyle heykel üzerine çalışmalarım da yoğunluk kazanmış durumda. Heykel sanatında önceliğim resimdeki renk yoğunluğunu heykellerime taşıyabilmek. Deneye yanıla bulduğum bazı teknikler ve materyaller konuyu irdelememe ve hikayemi sürdürmeme eşlik ediyor.’’

2022 Ekrem İmamoğlu Özel Koleksiyonu Sergisi, Galeri Beylikdüzü
2021 Art50 Hotlist, Art50.net ile, ArtZ Gallery Alaçatı
2020 Mikrotopya – İstanbul
2020 Existence, karma online Instagram sergisi
2016 Baca Today Karma Sergi, Peyote Pub – Eskişehir
2015 Devlet Resim Heykel Sergisi, Devlet Resim Heykel Müzesi – İzmir
2015 Turgut Pura Vakfı, Turgut Pura Müzesi – İzmir
2015 Son Perde Heykel Sergisi, kişisel sergi, Devlet Güzel Sanatlar Müzesi – Eskişehir
2014 Geçmişi Görmek ve Okumak, kişisel sergi, Anadolu Üniversitesi Galeri G – Eskişehir
2014 Devlet Resim Heykel Yarışması Sergileme Ödülü
2014 Turgut Pura Heykel Yarışması Sergileme Ödülü

    If your proposal is evaluable, a return will be made within 5 working days. If you do not get a response to your offer within 5 working days, it means that your offer is not likely to be evaluated.
      Teklifinizin değerlendirilebilir olması durumunda en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır. 5 iş günü içerisinde teklifinize yanıt alamamanız teklifinizin değerlendirilme olasılığı bulunmadığı anlamına gelmektedir.