Kredi Kartı Güvenliği

Güvenliğiniz için Art50.net’ ten kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde her zaman için en son teknolojiler kullanılmakta ve en iyi hizmet sağlayıcılarıyla çalışılmaktadır.
Kişisel bilgi girilen her sayfada internet tarayıcınızda göreceğiniz anahtar simgesi, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görüntülenmeyeceğinin bir taahhüdüdür.
Güvenlik amacıyla Art50.net’ ten vereceğiniz her siparişi oluşturma aşamasında kart bilgilerini yeniden girmeniz gerekmektedir. Art50.net kişisel bilgilerinizi, kredi kartı numaranızı ya da kredi kartı şifrelerinizi kayıt altına almaz ya da saklamaz.
Kredi kartı güvenliğinizin tam olarak sağlanması ve muhtemel sorularınızda size yardım etmek amacıyla sitemizin güvenlik sorumluları da daima size hizmete hazır durumdadır.

3 Boyutlu Güvenlik / 3D Secure

3 Boyutlu Güvenlik (3D Secure), çevrimiçi alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kredi kartı şirketleri tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemine verilen isimdir. Bu yöntemle gerçekleştirilen alışverişlerin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, kendine verilen özel bir şifreyle doğrulayıp onay sürecini tamamlaması gerekmektedir.
İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinen bu sistemin Visa için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanınaysa “SecureCode” adı verilmektedir.
Art50.net üzerinden gerçekleştirebileceğiniz alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın bu ileri güvenlik sistemini desteklemesi halinde ödemenizi 3 Boyutlu Güvenlik şifrenizi kullanarak gerçekleştirmeniz mümkündür.